Kontaktai
              Apie mus rašo

Kaip mus rasti?

Krepšinio varžybos Loretai Asanavičiūtei atminti

Balandžio 23 dieną Karoliniškių gimnazijoje įvyko Karoliniškių seniūnijoje esančių mokyklų vaikinų krepšinio varžybų finalas. Šios varžybos, organizuotos dešimtą kartą, tapusios tradicija, skirtos Loretai Asanavičiūtei, žuvusiai laisvės kovoje už Lietuvą lemtingą 1991 m. sausio 13 naktį, atminti.

Prieš prasidedant varžyboms, finalininkai – Vilniaus Karoliniškių ir Jono Pauliaus II gimnazijų moksleiviai, taip pat mažojo finalo dalyviai – „Ryto“ vidurinės ir „Spindulio“ pagrindinės mokyklų mokiniai bei Karoliniškių mikrorajono seniūnė Violeta Gedminaitė, Stasė Asanavičienė (L. Asanavičiūtės mama), gimnazijos direktorė Ona Mačernienė ir varžybų sirgaliai pagerbė L. Asanavičiūtės atminimą uždegdami žvakutes mokyklos fojė. Loretai šiais metais būtų sukakę 40 metų. Tautiniais drabužiais pasipuošusios moksleivės gėlių vainikėlį nunešė prie Televizijos bokšto Loretos Asanavičiūtės mirtino sužalojimo vietoje.

Gimnazijos direktorė Ona Mačernienė paskelbė finalinių rungtynių pradžią. Jas sėkmingai pradėjo Vilniaus Karoliniškių gimnazijos vaikinų rinktinė. Sumaniai kaitaliodama gynybos sistemas, erzino Jono Pauliaus II gimnazijos rinktinę. Pastarosios komandos žaidėjai per pirmą kėlinį sugebėjo pelnyti vos 2, o priešininkai surinko net 22 taškus.

Pertraukos metu svečių treneris savo komandai pasiūlė pakeisti žaidimo taktiką. Tai atsispindėjo pagyvėjusiame žaidime, nes antrajame kėlinyje varžovai pelnė jau 14 taškų.

Trečią kėlinį svečiai pradėjo itin ryžtingai, tačiau pasipriešinti Karoliniškių gimnazijos komandos puolimui nepajėgė, įspūdingai žaidė Tomas Zaleckas, Deividas Nazarovas, Linas Valatkevičius. Varžybos baigėsi rezultatu 92:41. Nors Jono Pauliaus II gimnazijos žaidimas nebuvo sėkmingas, bet vaikinai kovėsi iki galo, verti pagarbos. Mažąjį finalą dramatiškose ir kvapą gniaužiančiose rungtynėse laimėjo „Spindulio“ pagrindinės mokyklos rinktinė.

„Ryto“ vidurinės mokyklos komandos nuoskaudą slopino paguodos prizas – UAB „Elguva“ kepyklos tortas. Seniūnė Violeta Gedminaitė visoms komandoms įteikė Seniūnijos padėkos raštus. Prizininkai buvo apdovanoti Vilniaus miesto kultūros, švietimo ir sporto departamento medaliais, diplomais, krepšinio kamuoliais. Nugalėtojų taurę Stasė Asanavičienė įteikė komandos kapitonui P. Malinauskui. Komandos žaidimu džiaugėsi treneriai Juozas Varnelis, rungtynių organizatorius, ir Donatas Greviškis, varžybų įkūrėjas, kuris į klausimą „Už ką „sergate“?“ nutaisęs rimtą miną ir pabrėždamas krepšinio svarbą, atsakė: „Aišku, už savus, bet aš jau nebesergu – per tiek metų tapau ligoniu“.